Iskanje


Tekmovanje

Mednarodno tekmovanje mladih pihalcev Emona 2015 je namenjeno solistom, ki so še del izobraževalnega procesa.

Discipline tekmovanja so: klarinet, saksofon, flavta, oboa.

Tekmovalci se delijo v šest starostnih kategorij (kat.):

  • I. kat.: do 12 let (rojeni leta 2003 ali mlajši),
  • II. kat.: do 14 let (rojeni leta 2001 ali mlajši),
  • III. kat.: do 16 let (rojeni leta 1999 ali mlajši),
  • IV. kat.: do 18 let (rojeni leta 1997 ali mlajši),
  • V. kat.: Bachelor (študenti stopnje Bachelor),
  • VI. kat.: Master (študenti stopnje Master).

 

Urnik tekmovanja po dnevih:

1. kategorija: Petek, 20.11.2015, od 8.30 do 13.30

2. kategorija: Sobota, 21.11.2015, od 8.00 do 17.15

3. kategorija: Torek, 17.11.2015, od 14.30 do 19.30 (1.del), Sreda, 18.11.2015 od 8.00 do 15.15 (2. del)

4. kategorija: Četrtek, 19.11.2015, od 8.00 do 20.40

5. kategorija, 1. etapa: Ponedeljek, 16.11.2015, od 9.00 do 17.00

5. kategorija, 2. etapa: Sreda, 18.11.2015, od 16.00 do 18.30

6. kategorija, 1. etapa: Ponedeljek, 16.11.2015, od 18.30 do 20.30 (1. del), Torek, 17.11.2015, od 10.00 do 12.30 (2. del)

6. kategorija, 2. etapa: Sreda, 18.11.2015, od 19.00 do 20.30
 

Skladb ni potrebno izvajati na pamet.

Tekmovalci morajo igrati iz originalnih partitur.

V vsaki kategoriji je ena obvezna skladba slovenskega avtorja, preostanek programa kandidat izbere sam. V 5. in 6. kategoriji se v drugi etapi igra koncert, ki ga kandidat izbere sam. V drugo etapo 5. in 6. kategorije se uvrstijo kandidati, ki v prvi etapi dosežejo 90 ali več točk.

Note obveznih skladb brez klavirskega parta bodo kot delovni material objavljene na spletni strani tekmovanja. Sicer pa skladbe lahko v celoti naročite pri založbi DSS (link).

Repeticije se izvajajo kot predpisano oz. po lastni presoji, v kolikor bi sicer dolžina presegla predpisano minutažo.

Pri cikličnih skladbah se v izbirnem programu lahko izvajajo posamezni stavki, v kolikor bi dolžina sicer presegala predpisano minutažo.

Vrstni red izvajanja skladb lahko kandidat izbere sam.

Vrstni red tekmovalcev je v vseh etapah urejen po abecednem vrstnem redu priimka (od A proti Ž).

Rok za prijavo na tekmovanje je 19.10.2015.

Prijavnina znaša 70€.

 

PROPOZICIJE : Klarinet

  • I. kategorija (do 12 let): ena etapa, obvezna skladba Ana Petrovič: Lev (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 10 minut
  • II. kategorija (do 14 let): ena etapa, obvezna skladba Dominik Jakšič: Črni kos (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 15 minut
  • III. kategorija (do 16 let): ena etapa, obvezna skladba Helena Vidic: Arcturus (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 20 minut
  • IV. kategorija (do 18 let): ena etapa, obvezna skladba Katarina Pustinek Rakar: e.mona@si (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut
  • V. kategorija (Bachelor): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Dušan Bavdek: Geste mrtvega časa (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 25 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut
  • VI. kategorija (Master): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Nenad Firšt: Atelje (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut

 

PROPOZICIJE : Flavta

  • I. kategorija (do 12 let): ena etapa, obvezna skladba Anej Černe: Nad Ljubljano (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 10 minut
  • II. kategorija (do 14 let): ena etapa, obvezna skladba Leon Firšt: Scherzo (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 15 minut
  • III. kategorija (do 16 let): ena etapa, obvezna skladba Helena Vidic: Arcturus (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 20 minut
  • IV. kategorija (do 18 let): ena etapa, obvezna skladba Katarina Pustinek Rakar: e.mona@si (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut
  • V. kategorija (Bachelor): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Anže Rozman: Jesen v domovini (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 25 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut
  • VI. kategorija (Master): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Lojze Lebič: Aprilske vinjete (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut

 

PROPOZICIJE : Saksofon

  • II. kategorija (do 14 let): ena etapa, obvezna skladba Ana Zlobko: Enjoy (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 15 minut
  • III. kategorija (do 16 let): ena etapa, obvezna skladba Helena Vidic: Arcturus (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 20 minut
  • IV. kategorija (do 18 let): ena etapa, obvezna skladba Katarina Pustinek Rakar: e.mona@si (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut
  • V. kategorija (Bachelor): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Marijan Mlakar: Insects (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 25 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut
  • VI. kategorija (Master): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Janez Matičič: Repliques (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut

 

PROPOZICIJE : Oboa

  • I. kategorija (do 12 let): ena etapa, obvezna skladba Matej Kastelic: Odsevi (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 10 minut
  • II. kategorija (do 14 let): ena etapa, obvezna skladba Iztok Kocen: Sprehod (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 15 minut
  • III. kategorija (do 16 let): ena etapa, obvezna skladba Helena Vidic: Arcturus (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 20 minut
  • IV. kategorija (do 18 let): ena etapa, obvezna skladba Katarina Pustinek Rakar: e.mona@si (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut
  • V. kategorija (Bachelor): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Nenad Firšt: Kaganove sanje (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 25 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut
  • VI. kategorija (Master): dve etapi, v prvi etapi obvezna skladba Nina Šenk: Impetus (prenesi note), in program po izbiri v okviru skupne minutaže do 30 minut, v drugi etapi koncert po izbiri do 20 minut